Superwizja to proces, w którym superwizor wspiera i towarzyszy psychoterapeucie w prowadzonej przez niego pracy. Głównym celem jest rozwijanie umiejętności psychoterapeutycznych superwizantów oraz dbanie o jakość ich pracy.
W naszej Pracowni prowadzimy superwizję pracy psychoterapeutycznej w oparciu o holistyczną metodę Gestalt – obejmującą świadomość zarówno swoich myśli, ale też, uczuć i doznań.
Pracę superwizyjną opieramy na gestaltowskiej teorii pola, fenomenologii oraz relacyjnym sposobie pracy i dialogu gestaltowskim. Głównym sposobem pracy jest rozmawianie, doświadczanie oraz eksperymentowanie.
Uczymy się gestaltowskiego spojrzenia na superwizję od Jana Roubala, Gianniego Francessetiego, Stany Dudovej oraz Michele Gecele.
Spotkanie superwizyjne w nurcie Gestalt służy przede wszystkim spojrzeniu na relację pomiędzy klientem/pacjentem oraz jego terapeutą. Relacja psychoterapeutyczna jest jednym z najistotniejszych czynników, które wpływają na skuteczność psychoterapii. W trakcie superwizji, pomagamy superwizantom pogłębiać świadomość własnych, myśli, reakcji, uczuć, słów. Wspieramy w budowaniu umiejętności: bycia obecnym w relacji z klientem/pacjentem.
Podczas procesu superwizyjnego, superwizanci dostają wsparcie w eksplorowaniu i pogłębianiu zrozumienia własnych procesów emocjonalnych oraz zrozumieniu tego, kim jest i czego potrzebuje osoba, która zjawiła się w ich gabinecie.
W atmosferze wsparcia i osobistego towarzyszenia, pomagamy superwizantom poznawać własny styl terapeutyczny, lepiej poznawać siebie jako psychoterapeutę.
Superwizja w Pracowni Dobre Więzi ma charakter zarówno spotkań indywidualnych, jak i pracy w małych grupach.
Zapraszamy do współpracy z nami.
Sylwia Bartnik