Skip to main content

Ryszard Walaszczyk

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłem psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, wcześniej Akademię Wychowania Fizycznego.

Umiejętności zawodowe w obszarze psychoterapii zdobywałem uczestnicząc w specjalistycznym, całościowym szkoleniu w ramach 4-letniej podyplomowej Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Przez prawie 10 lat byłem związany z Młodzieżowym Ośrodkiem Profilaktyki i Psychoterapii MOP w Warszawie, gdzie prowadziłem psychoterapię indywidualną i grupową oraz warsztaty.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (PTPG). Posiadam certyfikat psychoterapeuty EAGT.

Bliskie mi są metody świadomej pracy z ciałem: tai-chi, metoda Feldenkraisa czy Lowena, które sam praktykowałem bądź praktykuję. Ukończyłem 2-letnie szkolenie na facylitatora w Analizie Bioenergetycznej (metodzie autorstwa Aleksandra Lowena), afiliowanym przez Florida Society for Bioenergetic Analysis (FSBA) i aktualnie jestem w procesie certyfikacji.

Mam też za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy projektowej, w obszarze Internetu i nowych technologii, co pozwala mi lepiej rozumieć problemy i potrzeby wielu moich klientów.

Psychoterapię rozumiem jako autentyczne spotkanie dwóch osób – klienta i terapeuty, jako relację opartą na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji. Dzięki niej możliwa jest realna zmiana.

Oferuję konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną i psychoterapię par w podejściu Gestalt. Pracuję z dorosłymi i młodzieżą, po polsku i po angielsku, pod stałą superwizją.

Prywatnie jestem mężem i tatą dwóch córek.

+48 503 086 481

Umów się na spotkanie

Popraw jakość swojego życia

+48 798 881 507

Adres naszej pracowni
ul. Wita Stwosza 5a, Mokotów, Warszawa
(niedaleko metra Służew)
Wskazówki dojazdu 📍